ЦСКА с категоричен успех срещу Царско село

11:21

ЦСКА София надигра с 3:0 Царско село в мач от 10-ия кръг на efbet Лига, който се проведе на стадион "Българска армия". И трите попадения паднаха след почивката, а техни автори бяха Али Соу (48), Тиаго (75) и Жеферсон (80).

Наставникът на червените Люпко Петрович заложи на 11-те, с които победиха Ботев (Пловдив) преди седмица. На вратата отново застана Густаво Бусато за сметка на Черниаускас. Ляв бек пък стартира Мазику за сметка на Жеферсон.

Срещата изненадващо започна без очаквания домакински натиск и през първия четвърт час тя бе равностойна, без по-сриозни положения пред двете врати. В 17-ата минута червените успяха да предизвикат разбъркване след центриране от фаул в наказателното поле на гостите, опитаха два шута чрез Соу, но те бяха блокирани от бранителите в бяло.

В 38-ата минута дойде и първия точен удар в този мач. Кери центрира от фаул към Соу, който стреля с глава, но право в ръцете на Чворович. Само 120 секунди по-късно таранът на червените шутира далеч по-опасно, въпреки че бе извън границата на наказателното поле, но над напречната греда.

В 44-ата минута Евандро комбинира със Соу и стреля от 18 метра, но Чворович улови.

През второто полувреме футболистите на Люпко Петрович заиграха далеч по-добре, което бързо даде резултат.

Три минути след началото на втората част Бикел пусна дълъг пас към Евандро. Бразилецът настигна топката отдясно на аутлинията и я центрира към Соу. Таранът стреля с глава, Чворович не се намеси добре и топката мина между ръцете му за 1:0.

В 53-ата минута Антуи преодоля Турицов и центрира в наказателното поле. Албентоса опита да изчисти с глава, но в крайна сметка игра с ръка. Госитте поискаха дузпа, но реферът Станимир Тренчев прецени да не посочва бялата точка и играта продължи.

Четири минути по-късно Кери отправи топовен шут над напречната греда. В ответната атака късметът покри ЦСКА-София след груба грешка на Бусато. Занев върна към вратаря, който сбърка и подаде на Антуи. Нападателят на Царско село стреля без забавяне от 14-15 метра, топката се отклони леко в крака на бразилския страж и излезе в корнер.

Домакините отговориха с още по-сериозен пропуск след час игра. Отабор изведе Соу фронтално сам срещу вратаря, но таранът на червените уцели дясната греда. Само 120 секунди по-късно Греъм Кери шутира високо над вратата от границата на наказателното поле.

В 72-ата минута съдията подмина и дузпа в полза на ЦСКА-София. Кери стреля от фаул, Минев, който бе на стената, изби с ръка, но Тренчев не посочи бялата точка.

Само три минути по-късно нищо не бе в състояние да спаси гостите. Кери подаде на резервата Тиаго, който с топовен шут от трудна позиция разстреля Чворович за 2:0.

Далеч по-добрата игра на червените през второто полувреме доведе и до трети гол. Кери проби отдясно в 80-ата минута и центрира към появилия се минута по-рано Жеферсон, който с премерен изстрел оформи карйното 3:0.

Така ЦСКА София постигна най-убедителната си победа си победа от старта на първенството, а Царско село допусна трето поредно шампионатно поражение, което отново дойде след допуснати три гола. Преди това новакът в efbet Лига падна с по 2:3 от Витоша (Бистрица) и Локомотив (Пловдив).

ЦСКА СОФИЯ - ЦАРСКО СЕЛО 3:0

1:0 Али Соу 48