ЦСКА се класира на осминафинал за Купата

20:33

ЦСКА-София се класира безпроблемно за 1/8-финалите в турнира за купата на България, след като прегази с 3:0 Локомотив в Горна Оряховица. Резултата откри Денис Давидов (20), а два гола добави Тони Уот (55, 63).

Гостите започнаха по-активно срещата и през първия четвърт час отправиха три изстрела чрез Уот, Пинто и Малинов, но първите два излязоха в аут, а третият бе блокиран от бранител на железничарите.

По-добрата игра на ЦСКА-София даде резултат в 20-ата минута. Тогава Отабор намери Давидов пред границата на наказателното поле на Локомотив, руснакът без проблем преодоля Пехливанов и след фалцов шут с десния крак от 20 метра вкара за 1:0.

В 26-ата минута Давидов бе близо до второто си попадение. Мазику му подаде в наказателното поле, руският нападател отново отправи брилянтен фалцов шут, който този път се спря в лявата греда.

В 33-ата минута Деян Христов стреля от фаул, а топката профуча покрай червената врата. ЦСКА-София отговори с опасен шут на Мазику след пробив и подаване на Пинто отдясно, който премина на сантиметри над напречната греда.

Десет минути след почивката червените вкараха втори гол. Кери центрира от фаул към Тони Уот, който с глава не остави шанс на Василев за 2:0.

Малко след това Валентин Антов също можеше да се разпише след центриране от корнер и удар с глава, но централният бранител на червените изпрати топката в аут.

В 63-ата минута гостите съвсем убиха интригата. Тиаго пусна извеждащ пас към Тони Уот, който надбяга централните бранители на Локо, преодоля Василев и вкара на празна врата за 3:0.

До края на мача Локомотив опита да вкара поне почетен гол, но с изключение на шут от 20 метра на Христов, избит от Бусато, не затрудниха гостите. От своя страна футболистите на Люпко Петрович имаха още няколко възможности за попадение, главно след центрирания от статични положения, но Уот и Албентоса не успяха да отбележат.

ЛОКО ГО - ЦСКА-СОФИЯ 0:3

0:1 Денис Давидов 20
0:2 Тони Уот 55
0:3 Тони Уот 63

ЛОКО (ГО): 33. Василев, 4. Харизанов, 23. Тодоров, 5. Минков, 77. Сандов (84-Рамадан), 7. Райчев, 20. Пехливанов, 8. Славков (59-Янев), 9. Стефанов (59-Колев), 24. Чалъков, 18. Христов

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Бусато, 16. Бикел, 25. Албентоса, 26. Антов, 18. Мазику (65-Жеферсон), 6. Пинто, 15. Малинов, 8. Кери, 7. Давидов (56-Тиаго), 14. Отабор (83-Атанасов), 9. Уот