Севиля се изравни по точки с Барселона

09:24

Севиля победи с 3:2 Реал Сосиедад в последна среща от седмия кръг на испанското първенство.  С победата Севиля се изравни по точки с Барселона и Реал Сосиедад с по 13 на четвъртата позиция. Загубата пък попречи на гостите от Сан Себастиан да поведат в класирането, което в момента се оглавява от Реал Мадрид с 15 точки.

Срещата започна отлично за Сосиедад с гол на Микел Оярсабал още в четвъртата минута. Нолито обаче успя да изравни още в 18-ата минута, засичайки от движение центриране на Евер Банега.

Веднага след почивката Лукас Окампос вкара втори гол за домакините, а Фран Васкес покачи на 3:1 в 80-ата минута, правейки добавка от близка дистанция.

В заключителните минути гостите натиснаха и стигнаха до второ попадение чрез Порту, но то бе достатъчно единствено за оформяне на крайния резултат.