Нищо ново: Меси счупи пореден голов рекорд

20:47

Отборът на  Барселона се наложи с категоричното 4:0 при домакинството си на Севиля от осмия кръг на Ла Лига. Лионел Меси отбеляза четвъртото попадение в срещата, директно от пряк свободен удар.

По този начин 32-годишният футболист се превърна в първия играч през XXI век, който вкарва голове в 16 поредни сезона в Примера дивисион. Това попадение за него бе №100, отбелязано извън пределите на наказателното поле и 43-о от свободен удар. Общо на сметката си Меси има 420 гола в Ла Лига.

В същото време четвъртият гол за Барселона във вратата на Севиля е 301-ият за отбора под ръководството на Ернесто Валверде.

Барселона има изиграни 129 мача, откакто начело на тима е Валверде. Каталунците вкарват средно на двубой по 2,33 гола.

При Валверде, Меси е вкарал 95 попадения и е водещият голмайстор на тима. На второ място е Луис Суарес с 60, а трети е пратеният под наем в Байерн Мюнхен Филипе Коутиньо (20).

Валверде е начело на Барселона от май 2017 година. Той изведе тима до две шампионски титли в Ла Лига, един трофей в Купата на Краля и една Суперкупа на страната.