Лудогорец с рутинен успех срещу Царско село

20:29

Лудогорец надигра с 2:0 като гост Царско село в мач от 14-ия кръг на efbet Лига и подобри клубния си рекорд за поредни шампионатни срещи без допуснат гол - 8. Якуб Шверчок откри резултата в 21-ата минута, а в 56-ата Джордан Икоко удвои.

Шампионите можеха да спечелят далеч по-убедително, но направиха куп пропуски, а на два пъти и гредите спасиха домакините след удари на Дан Битон и Талеб Тауата.

Разградчани можеха да открият резултата още преди да са изтекли две минути. Битон бе изведен отляво и центрира по земя. Хашев опита да изчисти, но насочи топката към собствената си врата. Пласид обаче успя да избие. Последва добавка на Шверчок от 3-4 метра, но тя срещна тялото на играч от домакините.

Царско село отговори с бомбен шут на Карачанаков в 4-ата минута, който профуча над напречната греда.

Към средата на полувремето Лудогорец заигра по-напористо в предни позиции, което даде резултат в 21-ата минута. тогава Анисе отне топката в половината на разградчани и подаде към Жоржиньо. Крилото преодоля с дрибъл 30-40 метра, след което изведе Шверчок. Таранът стреля с десния крак в далечния ъгъл, а топката се отклони в гредата и влетя в мрежата на домакините - 1:0 за разградчани.

Само 120 секунди Битон овладя пред наказателното поле на Царско село и отправи много добър шут с левия крак, който срещна напречната греда.

В 28-ата минута Дяков изведе Чибота сам срещу Пласид, крилото опита да прехвърли стража, но не уцели вратата.

В заключителните секунди на първото полувреме Царско село получи право да изпълни фаул. Карачанаков центрира към непокрития Кавдански, който стреля от десетина метра, но прати топката право в ръцете на Пламен Илиев.

Първото по-интересно положение през втората част отново бе пред вратата на домакините. В 50-ата минута Битон пусна към Икоко, който намери непокрития Жоржиньо, но нападателят на орлите не уцели топката на 3-4 метра пред противниковата врата. Три минути по-късно Карачанаков стреля от фаул, но Илиев боксира.

В 56-ата минута Лудогорец отбеляза втори гол. Жоржиньо изведе Икоко зад гърба на домакинската отбрана, а десният бек вкара след техничен удар по земя под плонжа на Пласид за 2:0.

Три минути по-късно Битон шутира опасно от фаул, а Пласид плонжира и изби. В 68-ата минута гостите пропуснаха поредна възможност за ново попадение. Битон пусна към Шверчок, който шутира от 15-16 метра, но вратарят на Царско село спаси. Секунди по-късно Тауата шутира от 17 метра в лявата греда.

В 70-ата минута Шверчок направи по-трудното и не успя да вкара от два метра на празна врата след пас на Жоржиньо.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Якуб Шверчок 21
0:2 Джордан Икоко 56

Царско село: 30. Пласид, 25. Й. Минев, 3. Кавдански, 26. Хашев, 14. В. Минев, 17. Даскалов, 8. Ната, 44. Кацаров, 7. Карачанаков, 10. Минчев, 11. Антуи
Ст. треньор: Никола Спасов

Лудогорец: 23. Илиев, 3. Недялков, 5. Терзиев, 6. Тауата, 22. Икоко, 8. Битон, 18. Дяков, 12. Анисе, 17. Жоржиньо, 13. Чибота, 10. Шверчок
Ст. треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Царско село", София