Новак Джокович е следващият съперник на Григор

18:58

Водачът в схемата Новак Джокович победи с лекота Стефанос Циципас с 6:1, 6:2 за 58 минути игра на във втория четвъртфинал на турнира на от серията "Мастърс" в Париж. Сърбинът не срещна съпротива от седмия в схемата грък и в спор за място на финала ще играе срещу най-добрия български тенисист Григор Димитров, който по-рано елиминира чилиеца Кристиан Гарин с 6:2, 7:5.

Джокович реализира по два пробива в двата сета и без напрежение спечели мача. С две поредни двойни грешки още в първото си подаване Циципас подари първия пробив на съперника. Джокович можеше да спечели първата част с 6:0, но Циципас се измъкна от 0:40, за да направи резултата 1:5. Джокович без проблеми затвори първата част със своя сервис, а във втория сет сърбинът поведе с 5:1 и в крайна сметка даде общо 3 гейма на 21-годишния младок.

Димитров и Джокович досега са играли девет пъти помежду си, като сърбинът има осем победи срещу една за българина в официални срещи.