Надал продължава без загубен сет в Париж

08:26

Испанският левичар Рафаел Надал победи Жо-Вилфред Цонга със 7-6 (7-4), 6-1 и се класира за полуфиналите на Мастърса в Париж.

Надал пречупи съпротивата на французина за 1 час и 35 минути и продължава в надпреварата без загубен сет.

Негов съперник в предпоследния етап ще бъде Денис Шаповалов, който победи убедително Гаел Монфис с 6-2, 6-2 точно за един час.

33-годишният Надал и 13 години по-младия от него Шаповалов са се срещали два пъти досега и са си разменили по една победа.

Канадецът печели първия мач на твърди кортове в родината си през 2017 г. , а през 2018 г. Надал го побеждава на клей в Рим. Съперници в другия полуфинал днес ще бъдат Новак Джокович и българинът Григор Димитров, който демонстрира чудесен тенис във френската столица тази седмица. Сблъсъкът Ноле – Гришо ще започне около 15:00 ч, а след това на корта ще спорят Надал и Шаповалов.