Левски с класика срещу Етър на Герена (видео)

17:33

Левски се върна на второто място в efbet Лига. "Сините" разбиха с 3:0 Етър в мач от 15-ия кръг и записаха шеста поредна победа на стадион "Георги Аспарухов". Най-силният си мач за столичани направи Дени Алар, който отбеляза дебютното си попадение в родното първенства в 67-ата минута, след като бе асистирал за. головете на Холмар Ейолфсон (23) и Паулиьо (48). 26-кратните шампиони вече имат актив от 35 точки, като продължават да изостават на четири от лидера Лудогорец, но вече имат преднина от две точки пред третия Локомотив (Пловдив).

Играчите в синьо надиграха тотално своя противник и напълно заслужено записаха 11-и успех през този сезон в шампионата. Гостите пък записаха трета тежка загуба от последните четири кръга - 0:5 от "смърфовете", 0:4 от "червените" и 0:3 от Левски. Седмото поражение на болярите остави състава на девето място с 14 точки.

Първата опасност беше в 7-ата минута, когато Здравко Димитров удари дясната греда на Христо Иванов.
Последваха две възможности пред Мартин Райнов, който пропусна. В 23-ата минута Холмар Ейолфсон вкара третото си попадение за сезона, след като засече с глава центриране от фаул на Алар.
Попадението е трето за исландеца от 10 мача през тази кампания, което е рекорд за него, след като  миналия сезон отбеляза две попадения в 14 мача, а в дебютния си сезон на "Герена" се разписа само веднъж. Голът пък е общо шести със синята фланелка за Холмар от 45 мача в елита на България.

Буквално при следващата атака Иван Стоянов се размина с изравняване. Негов силен удар мина много близо до лявата греда на Миятович. "Сините" продължиха да търсят втори гол, но удари на Паулиньо и Димитров не затрудниха Иванов.
Малко преди почивката Светослав Ковачев замени опитния Стоянов, който получи травма, а при центриране от корнер домакините имаха претенции за дузпа срещу Станислав Иванов от Дани Младенов.

Втората част започна отлично за столичани, които в 48-ата минута вече водеха с два гола. Паулиньо вкара красиво попадение след самостоятелен пробив през центъра. Бразилецът получи топката от Алар, технично прокара топката между краката на Артюнин, след което сам срещу Иванов отбеляза своето седмо попадение за сезона във всички турнири.

Натискът на Левски стана още по-силен, но Алар пропусна с глава, след което и от фаул. Никола Колев влезе на мястото на Младенов в 65-ата минута. Малко след това Алар също се разпиша. Деветката на Левски беше изведен от Паулиньо, като с бомбен шут матира Иванов, който трябваше да вади топката от мрежата си за трети път.

Пристигналият от Рапид (Виена) играч трябваше да чака 13 мача, за да отбележи своето първо попадение в първенството на България, което е общо трето за него с екипа на 26-кратните шампиони.
Младият Мартин Петков влезе на мястото на Димитров.

Нова принудителна смяна трябваше да направи Кирилов, след като и Пехливанов се контузи и поиска смяна, а Хубчев влезе на негово място.

ЛЕВСКИ - ЕТЪР 3:0

1:0 Ейолфсон (23)
2:0 Паулиньо (48)
3:0 Алар (67)

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Мартин Райнов,  Кали Тиам, Станислав Иванов, Здравко Димитров, Паулиньо, Дени Алар

ЕТЪР: Христо Иванов, Красимир Станоев, Александър Дюлгеров, Артьом Артюнин, Иван Иванов, Крум Стоянов, Яни Пехливанов, Румен Руменов, Иван Стоянов, Даниел Младенов, Флорент Боджадж