Царско село победи Арда като гост (видео)

21:17

Царско село победи с 2:0 Арда Кърджали в последния двубой от 15-ия кръг на efbet Лига. Герой на мача стана звездата на гостите Родни Антуи, който вкара и двете попадения в мрежата на Иван Караджов. Холандцът откри резултата в 51-ата минута, а в 64-ата минута удвои с левия крак. Така отборът на Никола Спасов спечели дербито на новаците в елита.

В шестата минута Дарко Глишич пробва мерника си от фаул. Бранителят стреля с левия крак, но топката премина покрай вратата. Това беше първата опасност в мача.

Последва скучен период на стадиона в парк "Лаута", за да дойде 20-ата минута. Тогава Родни Антуи шутира от малък ъгъл, но Иван Караджов отби. Последва ъглов удар, след който Густаво Карбониери стреля с глава, но неточно.

В 27-ата минута стражът на гостите Джони Пласид изби с крак опасно центриране, автор на което беше Деян Лозев отдясно.

В 31-ата минута Венцислав Христов можеше да открие резултата, но не сполучи. Добър рейд на Антуи завърши с пас към Христов, който нанесе удар от 15-ина метра. Топката обаче излезе в аут.  В 41-ата минута воле на Жоао Аморим мина встрани от вратата.

В 51-ата Антуи проби отляво и намери мрежата зад Караджов - 1:0 за Царско село и отново хубаво изпълнение на холандското крило.

В 64-ата Антуи направи 2:0, отново с красив гол. Крилото получи топката в наказателното поле, скри топката на Конър Рандал и намери далечния ъгъл.

В края на мача символичните домакини вдигнаха оборотите и това доведе до няколко опасности пред Пласид. Иван Коконов накара френския страж да спасява изстрел, а след това Пласид отби удар с глава на Емил Мартинов. Финалният щурм на Арда завърши с шут в страничната греда.

АРДА - ЦАРСКО СЕЛО 0:2 (0:0)

0:1 Родни Антуи (51)
0:2 Родни Антуи (64)

Арда: Иван Караджов, Дарко Глишик, Зоран Гаич, Илиас Хасани, Конър Рандал, Емил Мартинов, Жоао Аморим, Иван Коконов, Деян Лозев, Румян Ховсепян, Илиша Сам

Царско село: Джони Пласид, Йордан Минев, Мартин Кавдански, Густаво Карбониери, Ивайло Марков, Реян Даскалов, Божидар Кацаров, Дилан Бахамбула, Антон Карачанаков, Родни Антуи, Венцислав Христов