Юношите до 19 години стартираха с победа в евроквалификациите

18:07

Юношеският национален отбор до 19 години стартира с победа в европейските квалификации в Турция. Възпитаниците на Ангел Стойков победиха Черна гора с 3:1 в първия си мач от предварителна група 1.
Халфът на Ботев (Пловдив) Димитър Тонев откри резултата още в 4-ата минута, но черногорците изравниха чрез Никша Вуянович в 14-ата минута.

Срещата бе равностойна, но България успя да стигне до успеха, като ключовият момент бе отсъдена дузпа в 83-ата минута, превърната в гол от нападателя на Септември Владимир Николов.
В добавеното време Филип Кръстев оформи крайното 3:1 за България.

На 16 ноември от 12.00 часа българите се изправят срещу Армения, а на 19 ноември от 14.00 е последният сблъсък срещу Турция.

Първите два отбора в крайното класиране в групата ще се класират за елитния квалификационен кръг за Евро 2020. Отборът с най-добри показатели сред третите в класирането във всички квалификационни групи също ще продължи напред в надпреварата.

Съставът на България срещу Черна гора: Виктор Николов, Християн Петров, Александър Ганчев, Александър Тодоров, Емануел Мирчев, Мартин Д. Петков (70-Денислав Ангелов), Димитър Тонев (89-Христо Радков), Владимир Николов, Филип Кръстев, Мартин Атанасов (61-Йоан Бауренски), Асен Дончев.