Лацио с пета поредна победа след гол в края (видео)

18:27

Лацио постигна пета поредна победа в Серия “А” и продължава да бъде най-близо до борещите са за първото място Интер и Ювентус. В среща от 13-ия кръг днес столичани записаха драматична победа с 2:1 над Сасуоло като гости след решаващо попадение на Фелипе Кайседо в добавеното време. По този начин сега съставът на Симоне Индзаги е в най-силна форма от отборите в калчото.

Успехът на “орлите” беше заслужен, защото те бяха по-добрият отбор и до последно не се отказаха да преследват пълния комплект точки. Чиро Имобиле вкара първия гол в 34-ата минута след неубедителна намеса на вратаря Андреа Консили.

Това се случи в момент, в който системата за видеоасистент (ВАР) беше спряла да работи. Между 15-ата и 37-ата минути технологията не функционираше по някаква причина. Работата й все пак беше възстановена точно навреме, за да може в заключителните секунди на първата част реферите да видят, че Франческо Капуто не е бил в засада при попадението на Сасуоло за 1:1.

Лацио натискаше цяло второ полувреме и дочака своя миг в самия край.