Пет от пет за Севиля в Лига Европа (видео)

09:00

Отборът на Севиля записа пета победа в петия си мач от група “А” на Лига Европа след 2:0 у дома над Карабах. “Рамон Санчес Писхуан” видя две попадения след почивката - на Брайън Хил (61) и Мунас Дабур (90).

През първото полувреме играта беше безобразна. Единият отбор не показа желание заради протоколния характер на двубоя. Гостуващият тим пък не демонстрира качества и предприе пасивна стратегия. В 25-ата минута испанците отправиха първия си шут - Серхио Ескудеро стреля неточно. В 42-ата голмайсторът на Лига Европа Мунир Ел Хадади отправи прекрасен изстрел, но вратарят Бегович изби топката, отиваща около сглобката.

След почивката севилци вкараха две попадения. В 61-ата Хил шутира, топката се отклони от защитник и заблуди вратаря за 1:0. Секунди преди финала Дабур вкара за крайното 2:0 с тежък удар и помощта и на гредата.