Тотнъм подчини Уувс с гол в края (видео)

18:12

Отборът на Тотнъм победи Уувърхемптън с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. Лукас Моура даде преднина на победителите. Адама Траоре пък се разписа за домакините след плътен удар от далечно разстояние. В добавеното време на срещата Ян Вертонген бе точен след удар с глава от точката на дузпата.

Гостите започнаха срещата по-убедително и откриха резултата в осмата минута. Страхотен пробив на Моура завърши с плътен удар точно под напречната греда. Веднага след инкасираното попадение "вълците" наложиха домакинския си натиск и изпуснаха ред възможности без да се стигне до гол. Раул Хименес изпусна най-чистото положение, а минути по-късно Ерик Дайър нацели лявата греда, след като бе изведен сам срещу Руи Патрисио.

Второто полувреме Уулвс продължиха да контролират срещата и стигнаха до изравнително попадение. Траоре отправи плътен удар от границата на наказаелното поле и изравни. В първата минута от добавеното време "шпорите" най-накрая стигнаха до трите точки. Вертонген засече с глава центриране от корнер на резервата Кристиан Ериксен.

Тотнъм заема 5-та позиция в класирането с актив от 26 точки. Уувърхемптън е 8-ми с 24.