Академик Пловдив победи Академик София в мач от НБЛ

22:11

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) завърши 2019-а година с победа, след като се наложи при домакинството си на А1 Академик (София) с 88:70 (18:14; 18:26; 34:12; 18:18) в двубой от XIII кръг от редовния сезон в НБЛ.

Обрад Томич вкара 17 точки за победителите, а Василие Кнежевич завърши с 15 точки.

Цветомир Чернокожев вкара 12 точки за гостите, а Андрей Иванов завърши с „дабъл-дабъл“ – 11 точки и 11 борби.

Първите десет минути преминаха равностойно, като домакините от Пловдив успяха да си подсигурят минимална преднина от четири точки – 18:14, но през втората четвърт ситуацията се промени, след като младите „студенти“ от София се разиграха и след силна серия достигнаха до пълен обрат на почивката – 40:36.

Третата част премина изцяло под диктовката на домакините от Академик Бултекс 99, които не само успяха да заличат изоставането си, но и да поведат с 18 точки – 70:52, като в заключителните десет минути възпитаниците на Асен Николов не изпуснаха инициативата и заслужено се поздравиха с победата – 88:70.