Нова издънка за Специалния, Тотнъм се препъна в тим от Чемпиъншип (видео)

18:01

Мидълзбро и Тотнъм ще преиграват сблъсъка си от третия кръг на ФА Къп, след като завършиха при резултат 1:1 на "Ривърсайд". Ашли Флетчър откри резултата в 50-ата минута, а Лукас Моура изравни в 61-вата. Това означава, че "шпорите"  вече са в серия от три поредни мача без успех, а след седмица им предстои домакинство срещу лидера Ливърпул.

Патрик Робъртс, който заедно с Лукас Нмеча бе привлечен под наем от Манчестър Сити преди няколко дни, започна за Боро. Томас Мехиас, Пади Макнеър и Хейдън Коулсън също стартираха.

Тотнъм владееше топката в 73% от времето преди почивката, но най-чистата ситуация през първата част пропуснаха домакините. В 23-тата минута центриране от свободен удар бе засечено с глава от Фрай. Гасанига изби, а Савил опита добавка, която бе блокирана на самата голлиния.

Мидълзбро започна по-добре и второто полувреме. В 49-ата минута домакините претендираха за дузпа заради нарушение на Вертонген срещу Савил, но сигнал не последва. Минута след това именно Савил изведе много добре Флетчър зад отбраната на Тотнъм. Ерик Дайър покри засада, а нападателят напредна и стреля ниско. Гасанига отклони топката, но тя влезе във вратата му - 1:0.

Тотнъм и Моуриньо опитаха да реагират мигновено. Ламела и Ло Селсо се появиха в игра на местата на Уинкс и Сесеньон. В 61-вата минута гостите изравниха, след като Серж Орие центрира много добре отдясно и сложи топката на вратата на Моура, който я насочи във вратата - 1:1.

В 70-ата минута Ашли Флетчър получи още една добра възможност, но този път Гасанига спаси неговия удар от границата на наказателното поле. Мехиас пък изби нелош изстрел на Ламела.

В 81-вата минута Моура бе близо до това да направи пълен обрат, но изключителна намеса на Михиас го лиши от втори гол.
Две минути преди края Орие не намери добре топката от много изгодна позиция, след като бе изпуснат на далечната греда.

Мидълзбро: Мехиас, Спенс, Хоусън, Фрай, Макнеър, Коулсън, Клейтън, Савил, Таверние, Робъртс, Флетчър

Тотнън: Гасанига, Орие, Дайър, Алдервейрелд, Вертонген, Сесеньон, Уинкс, Ериксен, Моура, Деле Али, Сон