Сърбия обърна Франция и е вторият четвърфиналист за ATP Cup

17:36

Тимът на Сърбия обърна Франция с 2-1 победи и се класира за четвъртфиналите в дебютното издание на отборната надпревара ATP Cup.

В Бризбън Беноа Пер даде аванс на „петлите“ след успех над Душан Лайович с 6-2, 6-7 (6), 6-4, но във втората среща първата ракета на „плавите“ Новак Джокович не остави шансове на Гаел Монфис и го надигра с 6-3, 6-2. В мача на двойки тандемът Джокович/Виктор Троицки се справи със силния френски дует Никола Маю/Едуард Роже-Васлен след 6-3, 6-7 (5), 10-3. Успехът на сърбите ги прати на четвъртфиналите, където компания ще им прави домакинът Австралия.

В другия мач от групата Южна Африка не остави шансове на Чили след победа с 3-0. По този начин южноафриканците се изравниха по показатели с французите – по една победа и 3-3 в отделните сблъсъци, като „петлите“ са с един сет по-зле от съперника. В последната среща от група А Франция играе с Южна Африка, като победителят ще запази шансове за класиране напред като един от двата най-добри втори отбора.

В група B Испания и Япония постигнаха втори победи. Иберийците записаха нов класически успех след този над Грузия, побеждавайки този път Уругвай. На сингъл Роберто Баутиста Агут надигра Франко Ронкадели с 6-1, 6-2, а Рафаел Надал се наложи над Пабло Куевас с идентичен резултат – 6-2, 6-1. На двойки Пабло Кареньо Буста и Фелисиано Лопес се справиха с Ариел Бехар и Хуан Мартин Фуме след 6-1, 3-6, 10-3.

Япония също продължи с впечатляващото си представяне, надигравайки Грузия с 2-1 победи. Го Соеда надви Александре Метревели, а Йошихито Нишиока изненада Николоз Басилашвили. На двойки тандемът Тошихиде Матцуи/Бен Маклаклан отстъпи на Александре Бакши/Цура Ткемеладзе. Така, Испания и Япония ще определят четвъртфиналиста от група B, а двубоят ще се проведе на 8 януари в Пърт.

В група Е Австрия се върна в играта след класика над Аржентина. Денис Новак обърна Гуидо Пея след 0-6, 6-4, 6-4, Доминик Тийм спря Диего Шварцман след 6-3, 7-6 (3), а двойката Оливер Мараш/Юрген Мелцер надви Максимо Гонзалес/Андрес Молтени след 6-1, 6-4.

По-рано Хърватия записа втори пореден успех в надпреварата, след като надигра Полша с 2-1. Марин Чилич даде аванс на хърватите, но Хуберт Хуркач върна надеждите на поляците. На двойки обаче, Хърватия бе категорична след успех над Иван Додиг/Никола Мектич над Хуркач/Лукаш Кубот с 6-2, 6-1. В последните мачове от групата Австрия приема Полша, а Хърватия се изправя срещу Аржентина.