Сити взе първия 1/2-финал срещу Юнайтед на „Олд Трафорд“ (видео)

09:26

Манчестър Сити победи с 3:1 като гост Манчестър Юнайтед в първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на Лигата в Англия.

В 17-ата минута, когато Сити откри с попадение на Бернардо Силва. Той получи топката пред наказателното поле, напредна и с удар с левия крак в горния десен ъгъл на вратата направи безпомощен Давид де Хеа. В 21-ата минута и Риад Марез се опита да повтори изпълнението на Силва, но не успя. В 33-ата минута обаче и алжирецът се разписа, след като беше изведен очи в очи с Де Хеа след подаване на Силва, преодоля стража на Юнайтед и удвои аванса на Сити. Само 6 минути по-късно Сити организира бърза контраатака, завършила с удар на Кевин де Бройне. Де Хеа успя да играе с топката, но тя рикошира в тялото на Андреас Перейра и влетя в мрежата. Ситуация при организацията на атаката беше прегледана с ВАР за нарушение, но такова не бе отчетено и голът остана. Голът за Юнайтед отбеляза Маркъс Рашфорд в 70-ата минута.

Реваншът е 29 януари на "Етихад". В другия полуфинал днес Лестър посреща Астън Вила.