Рома се класира за 1/4-финалите за Купа Италия (видео)

13:06

Отборът на Рома стана последният 1/4-финалист в турнира за Купата на Италия, след като победи като гост с 2:0 Парма. В герой за римските "вълци" на "Тардини" се превърна 23-годишният италиански нападател Лоренцо Пелегрини, който отбеляза и двете попадения през втората част.

Той откри резултата в 49-ата минута след двойно подаване с Никола Калинич в наказателното поле, като прати топката в долния десен ъгъл.

В 76-ата минута Рома получи право да изпълни дузпа, след като Антонио Барила игра с ръка след центриране на капитана на столичани Алесандро Флоренци.

Зад топката отново застана Пелегрини, който не сгреши. В края Рома можеше да стигне и до трети гол, но ударът на Джъстин Клуйверт беше изчистен в ъглов удар.

Така "вълците" допълниха четвъртфиналистите в надпреварата. Техен съперник в следващата фаза ще бъде шампионът Ювентус. Мачовете са съответно на 21 януари на "Алианц Стейдиъм" в Торино и на 29 януари на "Олимпико".