Кирьос и Симон със забавна имитация на Надал (видео)

22:09

Ник Кирьос зарадва домакинската публика на Australian Open с победа в четири сета срещу френския ветеран Жил Симон. Поставеният под №23 Кирьос надигра във втория кръг Симон с 6:2, 6:4, 4:6, 7:5. Кирьос прекърши противника си за 2 часа и 49 минути, като заби 28 аса - с 20 повече от французина. Австралиецът допусна 40 непредизвикани грешки, но направи и цели 67 уинъра.

И в този мач на Кирьос не липсваха любопитни моменти. В края на втория сет, сервирайки за частта при 5:4 и 30:15, австралиецът получи предупреждение за бавене на времето. Той реши да имитира движенията на испанската суперзвезда Рафаел Надал, а това предизвика усмивка дори у съдията на стола. Кирьос е потенциален съперник на Надал на 1/8-финалите.

Междувременно поставеният под №11 Давид Гофен имаше тежък мач срещу французина Пиер-Юг Ербер, но белгиецът все пак спечели с 6:1, 6:4, 4:6, 1:6, 6:3. Гофин е следващият съперник на руснака Андрей Рубльов.

Напред продължава и испанският ветеран Фернандо Вердаско. 36-годишният левичар сътвори обрат срещу Николоз Басилашвили. Вердаско губеше със сет и 1:3 във втория, но в крайна сметка надви поставения под №26 грузинец с 4:6, 7:6 (5), 6:4, 6:4.