Левски надви арменци в първата си контрола за 2020 (видео)

19:26

Левски започна с успех 2020 година. "Сините" надвиха напълно заслужено с 3:2 арменския Пюник на спортния комплекс "Голд Сити" в Алания, където двата тима са на лагера.  Дебютантът Спиерингс беше точен в 10-ата минута с плътен удар, а в 13-ата минута Иву Угочукву изравни с удар в долния десен ъгъл. Шевчук в 73-ата минута донесе пълен обрат, след като Петър Иванов изби дузпа на Миранян. Пет минути след това Здравко Димитров изравни в 78-ата минута. Три минути преди края Нашименто оформи крайното 3:2 след хубав удар от фаул. Младият вратар Петър Иванов спаси дузпа в 73-ата минута, а Паулиньо, Славчев пропуснаха да се разпишат преди почивката.

Изпълниятелният директор на генералния спонсор на клуба - "Национална лотария" Димитър Ганев изгледа мача със спорния директор на "сините" Ивайло Петков. Срещата наблюдаваха още Петър Михтарски, Илиан Илиев, помощник треньорите на националния отбор Елин Топузаков и Неделчо Матушев,  Асен Букарев, Даниел Пеев, Георги Пеев, Веселин Минев, както и агентите Кирил Вангелов, Милен Георгиев, директорът на Нефтохимик Недялко Москов.

ЛЕВСКИ - ПЮНИК 3:2

1:0 Спиерингс (10)
1:1 Угочукву (13)
1:2 Шевчук (73)
2:2 Димитров (78)
3:2 Нашименто (87)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Живко Миланов, Мартин Райнов, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Симеон Славчев, Станислав Иванов, Стайн Спиерингс, Паулиньо, Дени Алар

Резерви: Петър Иванов, Деян Лозев, Холмар Ейолфсон, Найденов, Мазурек, Нашименто, Насиру Мохамед, Димитров, Костов, Юруков

ПЮНИК: 25 Андрия Драгойевич, 8 Антонио Станков, 24 Саломон Нирсарике, 63 Кристи Марку, 2 Сероб Григорян, 6 Карлен Микртхян (К), 20 Иву Угочукву, 17 Артак Йедигарян, 23 Арас Ожбилис, 18 Алик Аракелян, 42 Алфред Суб, 12 Севак Асланян (вратар), 66 Максим Жестоков, 22 Роберт Хакобян, 7 Артьом Симонян, 70 Сергей Шевчук, 3 Артур Карташян, 9 Артур Миранян, 13 Ерик Азизян, 96 Дуозеф, 5 Армен Манухарян, 77 Денисх Махмудов, 4 Мфинги Магема