Наполи надви Самп в голова фиеста (видео)

09:48

Наполи победи с 4:2 като гост Сампдория в последна среща от 22-ия кръг на италианското футболно първенство. Така футболистите на Дженаро Гатузо се изкачиха на 9-та позиция с 30 точки, а домакините от Генуа остават 16-ти с 20 пункта.

Наполи поведе още в 3-ата минута чрез Аркадиуш Милик, който се разписа с глава след центриране на Пьотър Жиелински. В 16-ата минута неаполитанците удвоиха аванса си чрез македонския халф Елиф Елмас. Ветеранът Фабио Куалярела върна надеждата на Сампдория с красив гол в 26-ата минута.

През второто полувреме съдията отмени по един гол на двата отбора след консултации със системата ВАР.  В 70-ата минута отново се стигна до използването на ВАР, след като Костас Манолас фаулира Куалярела в наказателното поле. Габиадини реализира отсъдената дузпа. Най-новото попълнение на Наполи Диего Деме, който бе привлечен от РБ Лайпциг даде нов аванс на гостите, а в осмата минута на добавеното време Дрис Мертенс оформи крайното 4:2.