Ужасно скучен мач между Левски и ЦСКА (видео)

16:53

Голямото дерби между Левски и ЦСКА София от 21-ия кръг на efbet Лига не излъчи победител. "Сините" и "червените" не успяха да си вкарат гол и срещата завърши 0:0.

На стадион "Васил Левски" пристигнаха над 27 000 зрители, като хиляди фенове на "сините", които са два  пъти повече на трибуните, пристигнаха с организирано шествие под наслов:" Левски, ти си всичко за нас".

Мачът започна със страхотна атмосфера по трибуните, а първата възможност беше пред Ейолфсон, който стреля слабо с глава при центриране от корнер в 4-ата минута. При следващата атака Евандро стреля, последва рикошет, а Джеси не успя да се разпише и топката излезе в корнер. След неговото изпълнение Райнов и Евандро се сблъскаха лошо и трябваше лекарските екипи да влизат на терена. Халфът на "сините" пострада тежкои бе заменен в 9-ата минута от Симеон Славчев, който дебютира за Левски. Райнов, чийто нос беше счупен, бе откара с линейка в болница.

Иван Горанов стреля далеч от целта в 11-ата минута.
Агитката на "червените" извади своята хореография, която бе огромен фен с червен шал и емблемата на Сектор "Г" с надпис: "Винаги верни".

В 21-ата минута Славчев пропусна отблизо, но имаше фаул на Ейолфсон и евентуално попадение щеше да бъде отменено. Малко след това за бурна реакция помощникът треньорът на ЦСКА-София Добромир Митов бе изгонен от Георги Кабаков. В 26-ата минута Славчев стреля над гредата след добра атака и надъха феновете.

В 32-ата минута "червените" с основание поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена за Кабаков. Крайният бранител Мазику центрира, а топката рикошира в ръката на Миланов.

Три минути след това гол на Соу бе отменен поради засада, нападателят също така пое топката с ръка.

Паулиньо пропусна отлична възможност в 43-ата минута, когато след бърза контраатака стреля над горната греда от 10 метра.

Втората част започна с тотален натиск на "червените", които до 55-ата минута пропуснаха няколко пъти да се разпишат. Евандро удари гредата с центриране отляво, Белтраме бе спрян от Миятович, след като остана сам срещу него. Последваха още две мелета в наказателното поле на "сините", които се измъкнаха без попадение в този период.

Хубчев пусна Станислав Костов в 56-ата минута на мястото на Мазурек, а българинът бе посрещнат с бурни овации от синята публика. Още при следващата атака Паулиньо стреля над вратата след бърза атака.
В 66-ата минута Миланов стреля отлично от пряк свободен удар, но Булсато с отличен рефлекс изби топката от горния му десен ъгъл в корнер.

Вив Соломон-Отобор влезе вместо Джеси, а в 75-ата минута "сините" останаха с човек по-малко. Миятович подаде лошо на Рейш, който се хвърли остро в краката на противников футболист и получи втори жълт картон. Подобно на миналата година португалецът напуска принудително дербито с червен картон.

Славчев, който дебютира със счупен пръст, бе заменен от друг дебютант Деян Лозев в 82-ата минута, тъй като болката в крака на пристигналия от Карабах халф бе много сила.

Наставникът на "сините" Петър Хубчев се опитва да изненада своя съперник със състав, който не беше пробван в подготовката. Той не заложи на нито едно от новите попълнения - Симеон Славчев, Стайн Спиерингс и Деян Лозев започнали мача от пейката, докато Николай Михайлов бе извън групата.

"Сините" стартираха с Милан Миятович на вратата, а капитанът Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейофсон и Иван Горанов бяха в защита. Филипе Нашименто, Кали Тиам и Мартин Райнов бяха опорните полузащитници, а Паулиньо и Франко Мазурек действаха зад Станислав Иванов.

Милош Крушчич също заложи на само едно от новите си попълнения - Стефано Белтраме, който дебютира в родния елит, но също така и на завърналия се на "Българска армия" Едвин Джеси.
Густаво Бусато бе вратар, а Жонио Бикел, Валентин Антов, Петър Занев, който е капитан, и Брадли Мазику бяха в защита. Кристиян Малинов и Рубен Пинто бяха опорните халфове, докато Джеси, Евандро и Белтраме бяха офанзивните футболисти зад Али Соу.