Леверкузен с убедителна победа в Бремен (видео)

07:53

Съставът на Байер Леверкузен постигна изразителна победа с 4:1 при гостуването си на Вердер в Бремен в последна среща от 26-ия кръг на германското футболно първенство. Успехът остави "аспирините" с реални шансове да атакува четвъртото място в класирането, даващо право на участие в Шампионската лига. В момента там е Лайпциг, който има точка повече.

Тимът от Леверкузен категорично бе по-добрият на терена от домакините и стигна сравнително лесно до победата с голове на Кай Хавертц в 28-ата и 33-ата минута, Митчел Вайзер в 61-ата и Керем Демирбай в 78-ата минута. За състава на Вердер се разписа Гебре Селасие, който успя да изравни резултата в 30-ата минута, но след това гостите успяха да наложат волята си и справедливо взеха трите точки от мача. Вердер, който се е устремил към Втора Бундеслига, записа седми пореден мач без победа и остава 17-ти с 18 точки.

Начело в класирането е Байерн Мюнхен с 58 точки, следван от Борусия Дортмунд с 54 и Борусия Мьонхенгладбах с 52.