ЦСКА София пребори Витоша с късен гол на Евандро (видео)

22:53

Отборът на ЦСКА София победи Витоша Бистрица с 1:0 като гост. Победата дойде трудно за "армейците", след като през първата част Али Соу пропусна дузпа. В герой за "червените" се превърна Евандро, който се разписа в 86-ата минута.

Със спечелените три точки в Бистрица ЦСКА събра 49 точки, с което изпревари Левски на третата позиция, който има 46.

В 6-ата минута Греъм Кери центрира към наказателното поле от свободен удар към Али Соу, но гамбиецът стреля неточно с глава. В 15-ата минута Иван Турицов стреля силно от дистанция, но изстрелът му не бе достатъчно силен, че да затрудни Николай Кръстев.

Пет минути по-късно Стефано Белтраме стреля от границата на наказателното поле, Кръстев се разтегна максимално и изби топката в корнер.

В 23-ата минута Радослав Гидженов посочи бялата точка, след като Запро Динев срещу Брадли Мазику. Зад топката застана Али Соу, който обаче стреля слабо и Николай Кръстев улови топката.

В 38-ата минута Кристиян Малинов получи топката с гръб към вратата, завъртя се и веднага стреля, но изстрелът му мина покрай вратата на бистричани. Две минути след това и Стефано Белтраме стреля неточно.

В 50-ата минута Николай Кръстев със страхотна намеса отново не позволи на Соу да вкара във вратата му.

В 65-ата минута Иван Турицов намери с подаване Ахмед Ахмедов, но нападателят на "червените" стреля от малък ъгъл и не затрудни Кръстев. В 82-ата минута Кристиян Малинов се опита да подаде към Томи Юрич в наказателното поле, но пасът му не стигна до австралийския нападател.

В 86-ата минута след страхотен пас от Греъм Кери Евандро разстреля с глава Николай Кръстев и зарадва феновете на ЦСКА. С попадението си бразилецът прекъсна дългата си голова суша.

В първата минута на добавеното време Енрике нацели напречната греда.

Жълти картони: Николай Кръстев (В), Запро Динев (В), Георги Амзин (В), Рубен Пинто (ЦСКА), Евгени Зюмбулев (В), Ахмед Ахмедов (ЦСКА), Богомил Дяков (В), 11. Даниел Кутев (В)

Състави:

Витоша: 12. Николай Кръстев, 22. Богомил Дяков, 3.Евгени Зюмбулев,5. Венцислав Бонев,10. Георги Амзин, 17. Запро Динев (46' 11. Даниел Кутев) 23. Емил Гъргоров (53' 8.Васил Първанов), 93. Атанас Кабов, 96. Христо Иванов, 14. Четин Садула,9. Илия Димитров (83' 77. Мохамед Сила)

Резерви: 33. Кристиян Кацарев, 2. Марио Дилчовски, 8. Васил Първанов, 11. Даниел Кутев, 16. Теодор Костадинов, 77. Мохамед Сила, 88. Мартин Станкев

ЦСКА-София: 13. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов,26. Валентин Антов,11. Петър Занев, 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто (79' 9. Томи Юрич),15. Кристиян Малинов, 8. Греъм Кери, 24. Стефано Белтраме (79' 10. Евандро), 21. Едвин Джеси (62' 17. Енрике Рафаел), 22. Али Соу (55' 23.Ахмед Ахмедов)

Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон , 9. Томи Юрич, 10. Евандро, 17. Енрике Рафаел, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов