Райо и Албасете довършиха мач, започнал преди половин година

10:17

Райо Валекано победи Албасете с 1:0 в първия мач в испанския футбол след пандемията от коронавирус. Срещата от втора испанска дивизия е без прецедент, след като започна преди шест месеца и бе прекъсната, а сега се доигра второто полувреме, като Албасете започна с 10 души заради червения картон на Еди Силвестре през декеври.

Първото полувреме на срещата между двата втородивизионни отбора се игра във Вайекас през декември миналата година, но второто така и не започна, тъй като привържениците на домакините от Райо атакуваха нападателя на гостите от Албасете Роман Зозуля. Те го обвиниха, че е част от неонацистка групировка в родната му Украйна и започнаха да скандират "нацист" по негов адрес.

При доиграването днес Райо стигна до победата след брилянтен гол на десния бек от Перу Луис Адвинкула в 61-а минута.

Футболният живот в Испания замря в средата на месец март, когато пандемията от коронавирус започна да излиза извън контрол. Сезонът в Ла Лига, най-високото ниво на първенството, се рестартира на 11 юни с двубоя между Севиля и Бетис.