Берое би Славия в голов спектакъл на "Овча купел"

08:05

Славия и Берое изиграха вълнуващ двубой от последния 26-и кръг на редовния сезон в efbet Лига, който заралии спечелиха с 4:2. Галин Иванов откри за домакините в 9-ата минута след груба грешка на Перниш. В 13-ата минута Алиун Фал изравни с третото си попадение, откакто се присъедини към старозагорци, а в 35-ата минута Мартин Камбуров от дузпа осъществи пълен обрат.

В 44-ата минута Галин Иванов изравни, но в 53-ата гостите отново поведоха след попадение на Крум Стоянов, а Фал в 74-ата минута оформи крайното 4:2.

Така футболистите на Димитър Димитров продължиха с впечатляващите си изяви след рестарта на първенството, след като преди седмица разбиха с 3:0 варненския Черно море. Днешният успех доближи Берое на само три точки от четвъртото място, което в момента се заема от Левски и в края на сезона може да осигури бараж за Лига Европа, но сините са и с мач по-малко.

Възпитаниците на Златомир Загорчич пък прекъснаха серията си от 5 поредни победи и общо 8 мача без поражение срещу отбора, който не са побеждавали като домакин от 2012 година.

Срещата в "Овча купел" изгледа на живо вторият най-голям акционер в Левски - Тити Папазов, който бе заел своето място в сектор "А" на стадиона.

Стартови състави:

Славия: 32. Стергиакис, 83. Попадийн, 55. Христов, 23. Виячки, 29. Филипов, 38. Гамаков, 33. Иванов, 20. Ф. Кръстев, 71. Стоев, 11. Кирилов, 9. Чунчуков

Берое: 12. Перниш, 5. Мезаг, 6. Цветков, 9. Камбуров, 10. Макоута, 11. Фал, 17. Конте, 20. Фуртадо, 27. Стоянов, 59. Тоуба, 73. Минчев