Атлетико Мадрид взе точка от гостуването си в Билбао (видео)

16:59

Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид направиха 1:1 в мач от 28-ия кръг на Ла Лига, игран пред празните трибуни на “Сан Мамес”. Икер Муниаин (37) и Диего Коща (39) реализираха в мач с много малко голови ситуации. Мадридският тим записа трето поредно равенство и е шести в класирането. “Лъвовете” са десети.

В 13-ата минута Маркос Йоренте изведе по прекрасен начин Ферейра Караско. Белгийският флангови нападател напредна и шутира покрай далечната греда. Вратарят Унай Симон се подхлъзна, но бързо възстанови позиции.

Ударът беше опасен и топката премина на двайсетина сантиметра от гредата. В 25-ата Андер Капа центрира отдясно, Иняки Уилиямс стреля с глава от първа греда, но Ян Облак внимаваше. Словенският страж първо укроти топката и след това я улови. В 33-ата Йерай Алварес отправи коварен удар по диагонала с глава, но Облак плонжира и майсторски изби.

В 37-ата Муниаин откри резултата с хубав удар към далечния ъгъл. Юри Берчиче центрира отляво и Муниаин стреля с външен фалц и изненада Облак - 1:0. Стотина секунди по-късно Коке матира защитата на баски с извеждащ пас към Диего Коща. Нападателят насочи технично покрай вратаря за 1:1.

След почивката темпото на игра не беше особео високо, а положенията липсваха. В 60-ата минута Юри премина покрай Хосе Хименес и отправи опасен удар.

В 80-ата Унай Симон първоначално не изби добре след удар на резервата Анхел Корея, а при добавката направи страхотно спасяване след изстрел на Санти Ариас.