Левски с първа победа след рестарта на сезона

18:24

Тимът на Левски победи с 3:1 Арда Кърджали като гост в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. С победата си столичани прекъснаха серията си от три мача без успех. За последно те надделяха над Лудогорец в 1/4-финал за купата след изпълнения на дузпи.

Черната серия на Арда обаче продължи като новакът в елита последно записа победа срещу Витоша Бистрица в края на ноември 2019-а година.

Със спечелените три точки Левски събира 49 точки, колкото имат и втория и третия – Локомотив Пд и ЦСКА, които се изправят един срещу друг по-късно тази вечер.

Със своите 31 точки Арда е на осма позиция. Тимът от Кърджали със сигурност ще играе в група Б на втората осмица заедно с тимовете на Ботев Пд, Дунав и Ботев Вр, но програмата им ще стане ясно след сблъсъка между Лудогорец и Ботев Пд, който започва в 18:45.

В 9-ата минута Светослав Ковачев напредна по фланга с топка в крака и подаде в наказателното поле към Румен Руменов, но неговият удар бе блокиран от Янис Каргас.

В 18-ата минута Паулиньо подаде отляво към Станислав Костов, който прати топката в мрежата на Николай Банков, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка на нападателя на столичани.

В 34-ата минута Банков се намеси добре след изстрел на Паулиньо. Три минути по-късно бразилецът все пак успя да се разпише. След добро двойно подаване между него и Станислав Костов седмицата на "сините" стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и влетя в мрежата на Банков.

Само три минути, след като Левски поведе, Арда изравни. Защитата на Левски не се справи добре с изчистването при корнер за Арда, което доведе до топка в краката на Румен Руменов - халфът я центрира отново в наказателното поле, където Радослав Василев я засече във вратата на Георгиев.

В 51-ата минута Николай Банков не се затрудни да спаси изстрел на Станислав Костов. В 60-ата минута Филипе Нашименто падна в наказателното поле след съприкосновение с Матеус Леони, но Петър Костадинов бе категоричен, че няма нарушение срещу португалеца.

В 65-ата минута влезлият като резерва пет минути по-рано - Стайн Спиерингс, изведе Левски напред в резултата. Станислав Иванов центрира отдясно в наказателното поле, където холандецът се справи с Милен Стоев и вкара топката във вратата на Банков за втори път в двубоя.

В първата минута на добавеното време Мартин Райнов опита изстрел от дистанция, който обаче бе доста неточен. В последните секунди на срещата Николай Банков излезе напред, за да спаси изстрел на Станислав Иванов, но топката попадна в Мартин Петков, който оформи крайното 3:1.

Арда - Левски 1:3

0:1 Паулиньо (37)
1:1 Василев (42)
1:2 Спиерингс (64)
1:3 М.Петков (90)

Състави:

Арда: 91. Николай Банков, 4. Милен Стоев, 7. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов (70' 8.Румян Ховсепян), 21. Мартин Костадинов, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 71. Пламен Крумов - к (76' 10. Ахмед Осман), 98. Светослав Ковачев (70' 15.Лукас Мартинс), 99. Радослав Василев

Резерви: 23. Месут Юсуф, 8. Румян Ховсепян, 10. Ахмед Осман, 15. Лукас Мартинс, 20. Стойчо Атанасов, 22. Атанас Кръстев

Левски: 27. Георги Георгиев, 5. Холмар Ейолфсон - к, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 9. Дени Алар (81' 11. Здравко Димитров), 14. Филипе Нашименто (75' 79. Мартин Петков), 19. Янис Каргас, 23. Хали Тиам, 29. Станислав Костов (60' 40.Стайн Спиерингс), 31. Костадин Илиев (81' 70. Мартин Райнов), 99. Станислав Иванов

Резерви: 1. Милан Миятович, 11. Здравко Димитров, 77. Илия Юруков, 70. Мартин Райнов, 40. Стайн Спиерингс, 10. Франко Мазурек, 79. Мартин Петков