Лудогорец пречупи Ботев Пловдив с гол в края (видео)

20:43

Лудогорец е съвсем близо до официалното спечелване на деветата си поредна шампионска титла на България. “Орлите” обърнаха до 2:1 Ботев (Пловдив) в последния си мач от редовния сезон на efbet Лига. Играчите на Павел Върба бяха значително по-активният тим на терена, като особено през втората част имаха тотално превъзходство.

В края на първата част гостите откриха след попадение на Антонио Вутов, но след почивката домакините стигнаха до успеха след изравнителен гол на Вандерсон и късен гол на Жоржиньо. В двубоя обаче имаше и спорни моменти от страна на съдийските отсъждания, след като при изравнителното попадение имаше засада, а след това Лудогорец имаше претенции за дузпа.

След равностойно начало, в което домакините имаха териториално предимство, но без кой знае какви ситуации пред Янко Георгиев, дойде любопитна ситуация във 22-ата минута. Тогава Чибота нахлу в наказателното поле, където на шпагат Работов изби топката. Първоначално съдията Волен Чинков посочи бялата точка, но страничният рефер му сигнализира, че е видял добре ситуацията и защитникът е играл чисто. След кратка консултация съдията отмени решението си.

В 31-ата минута хубава комбианция на Лудогорец позволи на Марселиньо да изведе Вандерсон на чиста позиция. Бразилецът преодоля вратаря, но на пътя на топката застана Работов, който изчисти.

Малко по-късно гостите отново трябваше да чистят от голлинията си. Сисиньо центрира по земя в малкото наказателно поле, където Каули не успя да засече топката в опразнената от хвърлилия се на плонж Георгиев. Последва рикошет във вратарят и кълбото тръгна към вратата, но притичалият Бурбано успя да изрита топката от голлинията.

В последната секунда на първата част Ботев откри резултата. Балтанов получи подаване по десния фланг и центрира към наказателното поле, където Вутов засече кълбото във вратата.

В началото на втората част Неделев стреля силно от пряк свободен удар, но Стоянов бе на добра позиция и спаси. Малко по-късно на отсрещната врата Марселиньо пробва далечен шут, но право в ръцете на Георгиев.

В 57-ата минута Лудогорец изравни. Сисиньо центрира отлично към Вандерсон, който с глава прониза Георгиев за 1:1. При подаването към десния бек на домакините обаче имаше засада, но страничният съдия Илиян Капарашев не я маркира, въпреки че бе на метри от ситуацията.

Малко по-късно Лудогорец бе близо до пълен обрат. При едно статично положение топката стигна до Каули на стрелкова позиция, но ударът му се отби в гредата. Топката остана в игра, но Дяков не успя да я засече във вратата. Капитанът на домакините имаше претенции за дузпа, след като бе бутнат от Бурбано, носъдията не отсъди нищо.

В 74-ата минута попадение за Лудогорец бе отменено. Жоржиньо върна с глава към влезлия като резерва Калудиу Кешерю, който разстреля Георгиев, но съдията даде знак, че топката е излязла от пределите на терена преди паса на крилото.

В 83-ата минута Лудогорец удари още една греда. При едно статично положение топката бе пратена в наказателното поле, където Недялков продължи към Кешерю, който засече кълбото, но право в гредата. Малко по-късно дойде още един голям пропуск за "орлите". Каули бе оставен непокрит след центриране, но не успя да насочи кълбото във вратата.

ЛУДОГОРЕЦ 2:1 БОТЕВ (ПЛОВДИВ)

0:1 Вутов (45)
1:1 Вандерсон (57)
2:1 Жоржиньо (90)

Състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 27. Стоянов, 3. Недялков, 5. Терзиев, 21. Григоре, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 18. Дяков, 13. Чибота, 88. Вандерсон, 95. Каули, 84. Марселиньо

БОТЕВ: 1. Георгиев, 24. Марин, 25. Работов, 11. Бандаловски, 6. Ничев, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 20. Бурбано, 7. Тонев, 8. Неделев, 10. Вутов