Барса не допусна изненада у дома срещу Леганес (видео)

09:50

Тимът на Барселона спечели у дома над Леганес с 2:0 в двубой от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците очаквано поеха рано контрола върху притежанието на топката, но рядко достигаха до сериозни опасности пред вратата на Иван Куеяр.

Все пак стартиралият като титуляр талант Ансу Фати откри резултата в 42-та минута след асистенция на Жуниор Фирпо, който пък започна на мястото на Жорди Алба. Гол на Антоан Гризман бе отменен малко след изтичането на един час игра, но впоследствие Лионел Меси реализира 21-то си попадение от началото на кампанията след точно изпълнена дузпа.

До края играта се изнерви, като в заключителните десетина минути на срещата главният съдия Хуан Мартинес показа цели шест жълти картона, пет от които на играчи на домакините. Барса записа втори последователен успех след рестарта в Примера Дивисион след убедителната победа при гостуването на Майорка с 4:0 и отново дръпна с пет точки пред втория Реал Мадрид, който приема у дома Валенсия в четвъртък. Леганес остава на дъното в класирането, на три точки от намиращия се над чертата тим на Селта.

В следващия кръг Леганес гостува на Майорка, докато за Барселона предстои тежко гостуване на Севиля. По-рано през деня Хетафе и Еспаньол поделиха точките след нулево равенство, а Виляреал надви минимално у дома Майорка след 1:0.