Десподов титуляр при тежка загуба на Щурм

10:19

Отборът на Щурм Грац допусна тежко поражение с 0:4 като гост на ЛАСК Линц в дблъсъка между двата тима от 27-ия кръг от шампионския плейоф на австрийската Бундеслига. Кирил Десподов започна като титуляр за гостите, но бе заменен в 76-ата минута от Якоб Янчер.

ЛАСК реши всичко още през първото полувреме, когато наниза три гола във вратата на съперника. Михорл откри резултата в 8-ата минута, а Фризер удвои в 25-ата, а Балич направи резултата класически в 39-ата минута.

Последното четвърто попадение във вратата на Щурм падна в добавеното време на срещата, а негов автор бе Клаус.

С тази победа ЛАСК е с актив от 25 точки и заема 3-ото място в първата шестица. Щурм пък остава на последното 6-о място с 19 точки. Водач е РБ Залцбург с 37 точки.