Локо Пловдив не се даде на Левски и ще защитава Купата на България

22:29

Отборът на Локомотив Пловдив се класира за финала на Купата на България за втора поредна година, след като направи равенство 0:0 при гостуването си на Левски и отстрани своя съперник с общ резултат 2:0.

Пловдивчани си бяха осигурили добра чиста преднина преди реванша на “Герена”, което има позволи да играят спокойно и заслужено да стигнат до решаващия мач за трофея. През първото полувреме “сините” бяха безидейни в атака и единствената добра възможност се откри пред гостите, но ударът на Анте Аралица от въздуха бе отлично отразен от Георги Георгиев. След почивката възпитаниците на Георги Тодоров натиснаха и стигнаха до няколко много добри възможности за гол, но на три пъти бяха спрени от страхотни намеси на вратаря на “смърфовете” Мартин Луков след удари на Найджъл Робърта и Паулиньо. В първата минута на продължението на двубоя централният защитник на Левски Янис Каргас прати топката във вратата на гостите с глава след центриране от корнер, но попадението бе отменено от рефера Никола Попов заради нарушение на бранителя.

В крайна сметка срещата завърши без голове и Локомотив продължи успешно защитата си на трофея от миналата година, като във финала на 1 юли ще срещне ЦСКА или Ботев Пловдив, които утре ще определят втория финалист в турнира.

Днешният мач бе последен в професионалната кариера на дългогодишния защитник на Левски и българския национален отбор Живко Миланов.

Стартови състави:

Левски: Георги Георгиев, Живко Миланов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам (88-Илия Юруков), Симеон Славчев (67-Мартин Петков), Станислав Иванов (87-Здравко Димитров), Франко Мазурек (46-Мартин Райнов), Паулиньо, Стайн Спиерингс (46-Найджъл Робърта)

Локо Пловдив: Мартин Луков, Динис Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Бирсент Карагерен, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Парвиз Умарбаев (71-Момчил Цветанов), Лукас Салинас (68-Акинсола Акиниеми), Димитър Илиев, Анте Аралица (75-Доминик Малонга)