Ливърпул разгроми Палас, още една крачка към титлата е извървяна! (видео)

00:06

Ливърпул победи Кристъл Палас с 4:0 като домакин в среща от 31-ия кръг на Премиър лийг. Трент Александър-Арнолд реализира много красив гол от фал в 23-ата минута, в 44-ата се разписа Мохамед Салах, в 55-ата точен беше Фабиньо, а в 69-ата вкара и Садио Мане.

Ако  утре вечер Манчестър Сити не съумее да надвие Челси, мърсисайдци официално ще са шампиони.

В 15-ата минута Уилфред Заха напусна заради контузия, което трябваше да е добра новина за Ливърпул.
Домакините поведоха осем минути по-късно. Тогава Александър-Арнолд майсторски завъртя топката от пряк-свободен удар - 1:0.

В 28-ата гредата лиши Джордан Хендерсън от второ попадение, като ножичният му удар с десния крак намери десния стълб на вратата на Уейн Хенеси.
Играчите на Клоп "газеха" съперника, но в 37-ата Вайналдум повтори пропуска си от началото.
Три по-късно стражът на Палас излезе извън наказателното си поле, но Салах не успя да се възползва от това и шутира в аут.
Едва около 40-ата минута "орлите" отправиха първия си удар към Алисон - в случая чрез Макс Майер, но той беше неточен.
Минута преди почивката Фабиньо изведе Салах зад защитата и нападателят с лекота вкара за 2:0.

Втората част започна с грешка на бившия бранител на мърсисайдци Мамаду Сако, но Салах не успя да се възползва, което със сигурност щеше да означава трети гол.
Все пак това попадение не закъсня. В 55-ата Фабиньо изненада Хенеси с далечен шут, на който вратарят не успя да реагира.

Всичко вече отдавна беше ясно, но играчите в червено продължаваха да се забавляват. В 69-ата минута Салах даде перфектна асистенция към Мане, който след спринт хладнокръвно насочи кълбото в долния ляв ъгъл на вратата на Кристъл Палас - 4:0.

След това Клоп даде шанс за игра на младите Харви Елиът и Неко Уилямс, както и на Кейта, Окслейд-Чембърлейн и Минамино.