Драма на "Брамал лейн"! Арсенал постави Шефилд Юнайтед на колене с гол в добавеното време (видео)

17:09

Арсенал победи Шефилд Юнайтед с 2:1 на "Брамал лейн" в среща от четвъртфиналите на ФА къп. Никола Пепе даде аванс на гостите в 25-ата минута, след като бе точен от дузпа. Дейвид Макголдрик изравни три минути преди края, а Дани Себайос донесе победата на лондончани в добавеното време.

Домакините бяха по-опасни в началото, макар че Арсенал владееше много повече топката. В деветата минута Лунстрам се разписа, но попадението правилно бе отменено заради засада. Няколко минути след това "остриетата" имаха нова добра възможност. Дълго изпълнен тъч бе пратен в наказателното поле, където Мустафи и Макбърни скочиха на задна греда за топката, която в крайна сметка премина на сантиметри встрани.

В 23-тата минута Башам фаулира Лаказет в наказателното поле - дузпа за гостите. Никола Пепе бе точен от бялата точка, давайки аванс на лондончани. Това бе първият точен удар в актива на гостите.

Няколко минути след това Арсенал бе близо до втори гол, но Хендерсън за пореден път през този сезон се намеси блестящо и спаси коварен удар на Лаказет. Две минути преди почивката Хендерсън отново се прояви, боксирайки остро центриране на Мейтланд-Найлс, а в самия край на частта шут на Пепе профуча встрани от целта.

В началото на второто полувреме контузия получи Давид Луис, който бе заменен от Роб Холдинг.
В 58-ата минута втори гол на Шефилд Юнайтед днес бе отменен. Този път той бе реализиран от Макголдрик, а засадата бе доста
по-тънка от тази през първата част.

Съживяването на "остриетата" обаче бе видно и няколко минути Башам бе много близо до гола, след като засече с глава на далечната греда центриране на Башам.

По-добрата игра на Шефилд през втората част даде резултат в 87-ата минута. Робуинъсн отново изпълни дългът тъч, Коласинак изчисти непохватно топката, която рикошира в Тиърни, след което Макголдрик засече от въздуха за 1:1.

Реферът даде пет минути продължение на редовното време. В първата от тях Дани Себайос бе изведен на чиста позиция в пеналта на остриетата. Испанският полузащитник демонстрира  хладнокръвие и с техничен удар от малък ъгъл матира излезлия да затвори ъгъла Хендерсън. Топчиите реализираха второ попадение, който реши изхода на този двубой.

Шефилд Юнайтед: Хендерсън, Башам, Игън, Робинсън, Балдок, Стивънс, Флек, Лундстрам, Норууд, Макбърни, Маголдрик

Арсенал: Мартинес, Тиърни, Мустафи, Луис, Мейтланд-Найлс, Уилок, Коласинак, Джака, Лаказет, Пепе, Сака