Черно море победи Царско село и спаси Етър

02:31

Отборът на Черно море победи Царско село с 4:1 като гост и по този начин изпрати тима от Околовръстното шосе в столицата в борба за разпределение на местата от 11-о до 13-о - или с други думи за спасение. Същевременно моряците изтеглиха със себе си в горната четворка състава на Етър, като заедно с него ще се стремят да достигнат до баражното седмо място, даващо възможност да се пробва участие в Лига Европа.

За варненци два пъти в началото се разписа Илиан Илиев-младши, който поздрави по този начин своя баща и треньор за рождения ден. До почивката Георги Минчев от дузпа върна надеждата за "царете" - 1:2.

През второто полувреме най-напред Матиас Курьор направи резултата 1:3, после Мирослав Енчев от гостите бе изгонен.

Стигна се и до пропуск от дузпа за Исмаил Иса, който все пак се реваншира, оформяйки крайното 1:4 в 88-ата минута.

Царско село и Етър имат равен брой точки - по 31, но великотърновци са по-високо класирани в група А заради по-добри показатели в редовния сезон. Черно море е убедително пръв в групата с 47 точки, а Витоша изпада от елита с 6 пункта.