Тотнъм разби мечтите на Лестър за Шампионска лига (видео)

19:59

Тотнъм победи Лестър с 3:0 в много важен двубой от 37-ия кръг на Премиър лийг. Домакините поведоха след автогол на Джеймс Джъстин в шестата минута. Хари Кейн удвои в 37-ата, а три сед това направи 3:0 с втория си гол днес.

Още шестата минута "шпорите" излязоха напред в резултата след гол, който породи много дискусии. Кейн изведе добре Сон, който напредна отляво, след което стреля. Топката рикошира в Деймс Джъстин, подлъгвайки Шмайхел. ВАР прегледа ситуацията за това дали топката рикошира и в Кейн, който в този момент бе в положение на засада. Попадението беше зачетено. По-късно бе показано още едно повторение, което остави съмнения, че Сон е зад отбраната още при първоначалния пас към него. Това действително е така, но кореецът по-скоро получава топката в собствената си половина.

След това попадение Лестър взе инициативата. Варди пропусна две сравнително добри ситуации. В 25-ата минута Лорис спаси много опасен удар на Перес.

В този момент на надмощие на гостите Хари Кейн взе нещата в собствените си ръце. Домакините много бързо изнесоха топката след корнер, изпълнен от Перес. Лукас получи отляво, след което пусна топката на пътя на нахлуващия Кейн. Голмайсторът на Тотнъм завърши блестящата контраатака с удар в далечния ъгъл - 2:0. Това се случи в 37-ата минута, а три по-късно английският национал на практика сложи точка на този мач с втория си гол днес. Отново Лукас асистира и отново Кейн стреля в далечния ъгъл и с много техничен удар не остави шанс на Шмайхел - 3:0.

Десет минути преди края Хари Кейн за трети път прати топката във вратата на Шмайхел, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Тотнъм: Лорис, Орие, Санчес, Алдервейрелд, Дейвис, Сисоко, Уинкс, Ло Селсо, Моура, Сон, Кейн

Лестър: Шмайхел, Джъстун, Еванс, Морган, Бенет, Томас, Ндиди, Тилеманс, Барнс, Перес, Варди