Берое надигра Левски и си тръгна с успех от "Герена"

22:01

Отборът на Левски започна по неуспешен начин новия сезон в efbet Лига. Сините загубиха с 0:2 от Берое като домакин в първи мач от надпреварата. Автогол на Симеон Славчев и попадение на Октавио бяха достатъчни за успеха на състава на Димитър Димитров.

Тимът от Стара Загора демоснтрира много хладнокръвна игра и след като стигна до две попадения преднина преди почивката, през втората част действаше много премерено в отбрана и допусна само една ситуация пред вратата си. Левски от своя страна показа, че към момента едва ли ще има сериозни амбиции през новия сезон и макар след почивката да доминираше териториално над противника, нямаше много идеи как да стигне до обрат. Макар и офанзивната линия на сините да бе като цяло непроменена от миналия сезон, в атака Левски така и не показа "зъби" в предни позиции.

Любопитно е, че Левски няма нито една победа в официален мач на "Герена" през 2020 година, а освен това загуби последните си две шампионатни домакинства на Берое - 1:2 и 1:3.