ЦСКА с минимален успех във Враца (видео)

23:50

ЦСКА победи Ботев Враца с 2:1 като гост в мач от третия кръг на Първа лига, игран на стадион "Христо Ботев" във Враца.

Мачът започна отлично за армейците и още в първата минута Али Соу се пребори за топката, оставайки сам срещу вратаря на домакините, който успя да избие в корнер. След неговото изпълнение отново Соу стреля опасно с глава, но Костов  отрази удара му. ЦСКА продължи да атакува и напълно заслужено в 17-ата минута откри резултата с попадение на Енрике Рафаел. Бразилецът засече с глава отлично центриране на Греъм Кери отляво и записа първи гол през настоящата кампания, в своя мач номер 50 с червената фланелка. В последната минута на полувремето домакините се възползваха от неразбирателство в отбраната ни и успяха да изравнят чрез Генов.

Втората част започна вихрено за армейците и още в самото начало Енрике направи страхотен самостоятелен рейд по лявото крило, подавайки към Али Соу, който отправи силен шут към вратаря, но той изби в корнер. След това в игра се появиха новото попълнение Георги Йомов и Стефано Белтраме, които още повече раздвижиха атаката на ЦСКА. В 65-ата минута именно италианецът отправи силен изстрел извън наказателното поле, но топката мина над вратата. В 73-ата минута Тиаго Родригез изведе великолепно Али Соу, който въпреки натиска на притивников играч успя да се разпише с красив прехвърлящ удар и направи резултата 2:1. До края на срещата не паднаха нови голове и по този начин армейците записаха втора поредна победа в шампионата като  оглавиха временното класиране с актив от 7 точки до момента.

В следващия кръг на Първа лига ЦСКА приема Славия на стадион "Българска армия". Мачът е насрочен за 30 август (неделя) от 21:00 часа, а на 27 август (четвъртък) отборът ни започва участието си в Лига Европа с домакинство на малтийския Сиренс.

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Костов, 81. Зехиров, 5. Добрев, 37. Керчев, 14. Буров, 18. Миланов, 7. Ивайлов, 28. Златински, 9. Генов, 11. Ненов, 10. Атанасов

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов (к), 2. Юрген Матей, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес, 21. Амос Юга, 13. Юнус Санкхаре, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу