Фрайбург победи Щутгарт като гост (видео)

18:39

Отборът на Фрайбург надделя с 3:2 при гостуването си на Щутгарт в първия кръг от новия сезон в Бундеслигата.

Новаците владееха инициативата през почти целия мач, но въпреки това претърпяха поражение, след като изостанаха сериозно в резултата. Нилс Петерсен го откри за гостите още в 8-ата минута, когато беше точен с глава след центриране на Роланд Шалай. В 26-ата именно унгарецът удвои преднината след изпълнение на фаул. В 48-ата неговият съотборник Винченцо Грифо също се разписа. В 71-ата резервата Саша Калайджич намали изоставането на домакините, а точно десет минути по-късно резултатът стана 2:3 след гол на Силас Уамангитука. Силите на Щутгарт обаче не стигнаха за изравнително попадение.

В следващия кръг Флайбург приема Волфсбург на своя стадион, а днешният му противник има визита на Майнц 05.