ПСЖ не допусна грешка в гостуването си на Ница (видео)

16:22

Отборът на Пари Сен Жермен изигра най-добрия си мач от началото на сезона и победи с 3:0 при гостуването си на Ница в двубой от 4-ия кръг на Лига 1. В предишните си срещи френският шампион загуби с 0:1 от Ланс и Марсилия и спечели с минималното 1:0 над Метц с гол в добавеното време.

Неймар пропусна днешния мач заради наказание, но другата голяма звезда на тима - Килиан Мбапе, се завърна в игра с гол. Излекуваният от коронавирус нападател се разписа от дузпа в 38-ата минута, след като беше фаулиран от Кефрен Тюрам-Юлиен. В добавеното време на първата част именно Мбапе направи нов пробив, Валтер Бенитес изби удара му, но Анхел Ди Мария беше точен от добавката. В 66-ата минута аржентинецът центрира опасно от фаул, а Маркиньос с глава оформи крайното 3:0 в полза на гостите.

Така ПСЖ се изкачи на осмата позиция в класирането с актив от 6 точки, колкото има и Ница, който е десети.