Страхотно дерби с четири гола, драма и реми на "Армията"

22:18

ЦСКА-София и Лудогорец завършиха наравно 2:2 на стадион "Българска армия" в дербито от 6-ия кръг на efbet Лига. Алекс Сантана откри резултата в 11-ата минута, а в 71-ата Кейта изравни. В 74-ата минута Юнус Санкаре вкара втори гол за червените. Ихиньо Марин изравни в 83-ата минута.

Първият точен удар към една от двете врати отиде в сметката на домакините. Санкаре стреля по земя в 7-ата минута, а Стоянов плонжира и изби.

Лудогорец отговори в 11-ата минута, когато зелените откриха резултата. Тогава те осъществиха добра многоходова комбинация пред наказателното поле на червените. Доминик Янков успя да чукне топката, извеждайки Сантана сам срещу вратаря и бразилският халф реализира след шут с десния крак.

В 16-ата минута Лудогорец отново атакува опасно. Текпетей преодоля Гълъбов отляво и центрира остро по земя към Кешерю, но таранът на гостите, който се намираше на границата на малкия пеналт, не успя да засече топката.

Последва опасен набег на Кейта, Моци го побутна в гръб, нападателят падна, а реферът Георги Кабаков реши, че това не е нарушение и не отсъди дузпа.

В 20-ата минута и ЦСКА-София застраши по-сериозно вратата на орлите. Йомов овладя отдясно влезе навътре към наказателното поле и стреля брилянтно с ляв външен фаул, но Стоянов изби с върха на пръстите си. Само 60 секунди по-късно топовен шут на Йомов от границата на наказателното поле се отби в напречната греда.

В 32-ата имнута червените осъществиха още една добра атака. Соу намери Текпетей в наказателното поле, но фланговият футболист стреля слабо и в аут. В 45-ата минута домакините изпуснаха още едно положение. След разбъркване в наказателното поле на Лудогорец топката стигна до непокрития Санкаре, който не улучи вратата от два метра.

Разградчани пропуснаха да нанесат втори удар в 53-ата минута, когато Янков напредна през центъра и изведе Каули сам срещу Бусато, халфът опита да копне топката, но уцели вратаря на червените.

ЦСКА-София отговори с грандиозен пропуск на Соу. Таранът не успя да вкара с глава хронтално от три-четири метра, когато засече центриране отляво, но заби топката в земята, след което тя излезе в аут над напречната греда.

В 67-ата минута Сантана и Янков комбинираха няколко пъти пред наказателното поле на домакините, последва шут на бразилеца, но покрай вратата.

По-настойчивата игра на домакините даде резултат в 71-ата минута, когато Каули не изчисти добре центриране от корнер и свали топката в краката на Кейта, който с удар по земя изравни.

Пълният обрат дойде три минути по-късно, когато Кери стреля, Стоянов изби, Григоре се засуети и позволи Санкаре да му отнеме топката, след което и да отбележи - 2:1 за ЦСКА-София.

В 78-ата минута домакините изпуснаха поредно положение. Кери центрира отляво към Соу, който от метър и половина не уцели с глава вратата. Само три минути по-късно таранът на ЦСКА-София направи още един пропуск. Той се пребори отлично със Сисиньо, излъга Григоре и озовал се на стрелкова позиция фронтално срещу Стоянов шутира в неговите ръце.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:2

0:1 Алекс Сантана 11