Златан изработи перфектен старт на Милан в Серия "А" (видео)

09:12

Милан започна кампанията си в Серия "А" с домакински успех срещу Болоня от 2:0. Златан Ибрахимович вкара и двата гола за "росонерите". Шведът откри резултата с глава в 35-ата минута, а в 51-ата се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Исмаел Бенасер.

Тимът на Стефано Пиоли изпрати предишния сезон в невероятна форма и даде поводи за оптимизъм на феновете си, които потвърди с представянето си тази вечер.

Болоня игра плахо до почивката и погледна по-смело към вратата на Джанлуиджи Донарума едва в края. Синиша Михайлович се изправи срещу отбора, който водеше в периода 2015-2016 година, и бе амбициран да стартира с положителен резултат на "Джузепе Меаца", но отборът му разочарова.

Любопитно е, че Златан Ибрахимович за първи път вкара повече от един гол в първия кръг на Серия "А". Шведът изглежда в отлична форма и отново ще е основното оръжие на Милан.

Следващият двубой на "росонерите" ще е гостуване на новака Кротоне, а Болоня ще приеме Парма.