Жестока скука в мача Уеска - Атлетико Мадрид (видео)

23:00

Отборът на Атлетико Мадрид направи 0:0 при гостуването си на Уеска в двубой от четвъртия кръг на Ла Лига. Луис Суарес не вкара в първия си мач като титуляр за “дюшекчиите”, след като преди четири дни наниза две попадения в дебюта си срещу Гранада. Днес уругваецът игра 62 минути, след което беше заменен от Диего Коща.

През първото полувреме двата тима водиха тактическа битка. В 19-ата минута арагонците пропуснаха чудесен шанс. След корнер Сиовас отклони към вътрешността на наказателното поле, където Сеоан абсолютно сам от четири метра игра много неточно с глава.

В 25-ата Жоао Феликс стреля опасно над гредата от пряк свободен удар. В края на полувремето Микел Рико насочи неточно от 12 метра след чудесно извадена топка по земя.

В 49-ата минута Маркос Йоренте отправи много техничен прехвърлящ удар, при който топката мина много близо до целта.

В 59-ата Луис Суарес беше изведен сам срещу вратаря, но реши да финтира стража и си затвори ъгъла.

В края на срещата момчетата на Диего Симеоне натиснаха и създадоха няколко суматохи в наказателното поле на своя опонент. Жоао Феликс беше най-активен в търсене на попадение, но неточни удари или добри изяви на вратаря запазиха равенството до последния съдийски сигнал.