Джокович с експресна победа срещу колумбиец на "Ролан Гарос" (видео)

11:01

Носителят на 17 титли от "Големия шлем" и световен номер 1 Новак Джокович продължи безпроблемния си рейд на "Ролан Гарос" към втората седмица на турнира. Ноле даде само пет гейма на колумбиеца Даниел Галан - 6:0, 6:3, 6:2, като единствено дъждът предложи известно неудобство на великия сърбин в стремежа му да преодолее и това препятствие.

Статистиката пък показва, че вече Джокера има 71 победи и 14 поражения в кариерата си в "Ролан Гарос", с което застава еднолично на второ място в историята на турнира, изпреварвайки Роджър Федерер (70-17). Номер 1 в това отношение, естествено, е Рафаел Надал с безпрецедентните 96 победи и само 2 поражения, едното от които е именно от Джокович на четвъртфиналите през 2015 година.

Новак също така изравни друго забележително статистическо постижение на колегите си от "голямото трио". Той вече има 11 поредни класирания на осминафиналите в Париж (2010-2020 година), като същото направиха Надал и Федерер в периода 2005-2015. Иван Лендъл (1981-1989), Яник Ноа (1980-88) и Гийермо Вилас (1975-1983) имат по 9 поредни участия в четвърти кръг на "Ролан Гарос".

Ноле се показа като голям спортсмен по време на двубоя с очевидния аутсайдер Галан, защото в началото на втория сет двамата играха без покрив по време на дъжд. Колумбиецът се подхлъзна в четвъртия гейм и това предизвика раздразнението на Джокович, който призова срещата да бъде прекъсната, докато не бъде активиран покрива на централния корт "Филип Шатрие". 33-годишният сърбин дори помогна на персонала с почистването на настилката.

Иначе Джокера вече има 35 победи през 2020-а и продължава да бъде непобеден, макар срещу Пабло Кареньо Буста на US Open да бе дисквалифициран. Досега във френската столица Новак е загубил само 15 гейма, като следващият му опонент би трябвало да е по-сериозен - световният номер 16 Карен Хачанов, който по-рано през деня елиминира с 6:2, 3:6, 6:4, 6:2 Кристиан Гарин и за четвърти пореден път преодоля първата седмица на "Ролан Гарос".