Леверкузен - Хамбургер - възкръсва ли германския футбол

23:20
Леверкузен - Хамбургер  - възкръсва ли германския футбол
В съботният следобед на БайАрена отборите на домакините от Леверкузен и Хамбургер
сътвориха едно футболно зрелище, от което би останал доволен всеки футболен фен.

Срещата между третия и четвъртия в Бундеслигата завърши при равен резултат 1-1. Двата тима имаха изобилие от възможности за гол, но добрите намеси на вратарите предодвратиха голова фиеста.
В началото на двубоя Шнайдер, Барнета и Видал се погрижиха стражът на гостите Франк Рост да прояви класа, но така и не падна гол. За сметка на това гостите откриха резултата.

Незабележимият до този момент Рафаел ван дер Ваарт намери очертанията на вратата на Адлер в 28-та минута. При едно центриране отдясно на Троховски към близката греда, холандецът засече топката с техничен удар и прати кълбото в опразнения ъгъл за 0-1.
Седем минути по-късно ван дер Ваарт пак беше близо до гола. Той изкочи от дълбочина, успя да уползотвори едно подаване към него, но за пореден път доказа, че играта с глава не му е най-силната страна и Адлер лесно улови слабия удар на плеймейкъра.
До края на първата част Гереро пропиля две добри възможности да увеличи преднината на гостите, което разгневи Хууб Стевенс.
Байер изглеждаха много зле в защита и лесно играчите на Хамбургер ги надиграваха. Ивица Олич отляво постоянно притесняваше бранителите на "аспирините" със своите бързи пробиви.
Гостите се задоволяваха да играят на контра-атаки, които носеха сериозни опасности за
вратата на Адлер.
Втората част Байер я започна вихрено. Наложиха натиск и имаха няколко положения за гол.
Въпреки това изравнителния гол дойде чак след час игра. От корнер, Мануел Фридрих беше
оставен непокрит и с прецизен удар с глава изравни статуквото. Това даде нови сили на
Байер и те още повече натикаха гостите в тяхнaта половина.

В 62-та минута Барнета пропусна от 1.5-2 метра, след като топката мина пред него, след прострелно центриране на Барбарез..
Това не отказа Леверкузен, но така и Рост не позволи да бъде матиран отново. Гереро
продължи на пропуска с лека ръка и това в края на двубоя се оказа решаващо.
Двата тима бяха доволни на едната точка и в последните десет минути повече се стараеха да не допуснат попадение. Така те продължават да са вкопчени в борбата за третото място, заедно с Вердер и Шалке.