Славия надви Левски с човек повече (видео)

23:57

Славия победи Левски с 1:0 на своя стадион в “Овча купел” в двубой от 9-и кръг на Първа лига. “Сините” играха с човек по-малко близо час в най-старото столично дерби.

Победното попадение за “белите” отбеляза Калоян Кръстев в 36-ата минута, а това бе първи удар на домакините в очертанията на вратата на Левски. Две минути по-късно задачата на Левски се утежни изключително много заради глупава постъпка на защитника Живко Атанасов, който в ситуация без топка изблъска в гърдите Атанас Кабов и получи директен червен картон. Въпреки численото си преимущество Славия игра предпазливо, а Левски направи всичко възможно, за да промени развоя на срещата, но без успех.

Славия записа втора победа в първенството и е на предпоследното 13-о място със 7 точки, а Левски остава на 9-а позиция с 11 пункта. В следващия кръг тимът от “Герена” посреща Черно море, а Славия гостува на ЦСКА 1948.