Надал отпадна на полуфиналите в Париж

10:47

Рафаел Надал отпадна на полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд от 4.289 милиона евро. Испанецът, който е поставен под номер едно в схемата, загуби с 4:6, 5:7 срещу Александър Зверев след 101 минути на корта.

Представителят на Германия проби за 2:1 в първия сет, за да поведе в резултата след 6:4.

Във втората част Надал отново изоставаше с пробив, но изравни при 4:4, за да загуби с 5:7, изпускайки подаването си в 11-ия гейм.

Зверев, който заема четвърта позиция в схемата, победи в двубоя от втория си мачбол. Германецът се отличи с 13 аса и постигна втори успех в общо седем двубоя срещу шампиона от "Ролан Гарос".

Във финала в неделя Александър Зверев ще се изправи срещу Данийл Медведев. Руснакът, поставен под номер три, се наложи с 6:4, 7:6 (4) над канадеца Милош Раонич.

Медведев постигна един пробив в първата част, а във втората се нуждаеше от тайбрек, за да елиминира Раонич при първата си възможност за затваряне на двубоя.

До момента Зверев и Медведев са играли шест пъти, като пет от победите са в полза на германския представител.