Тотнъм излезе на върха във Висшата лига след нулево реми в дербито с Челси (видео)

20:32

Тимът на Челси не успя намери пролука в защитата на Тотнъм и лондонското дерби на "Стамфорд Бридж" завърши 0:0. Равенството върна "шпорите" на първото място в класирането. Те имат равен брой точки с Ливърпул, а отборът на Франк Лампард е трети, като има две точки по-малко.

Очаквано Челси бе по-активният отбор в началото на двубоя, докато гостите чакаха моментите си на контраатаки. В 11-ата минута бърза атака на "сините" завърши с голов удар на Вернер, но германецът бе в засада и попадението не бе зачетено. Силен удар Орие към другата врата накара Менди да се намесва.

Към средата на полувремето Тотнъм поизравни притежанието на топката, но и двата отбора не успяваха да създават положения. Тимът на Лампард нямаше проблеми да опази Сон и Кейн, тъй като топката рядко стигаше до тях. Към края на полувремето Челси натисна, а "шпорите" се дръпнаха по-назад. До удари към Лорис не се стигна.

Второто полувреме стартира с възможност за "сините". Тимо Вернер проби защитата на Тотнъм, но игра с ръка и съдията отсъди нарушение. След около час игра "сините" профукаха поредна възможност. Тимо Вернер центрира за Тами Ейбрахам, но младокът не успя да засече топката и тя прелетя покрай него.

Три минути по-късно дойде нов шанс за откриване на резултата. Хаким Зиеш си освободи пространство и успя да засече центриране, но ударът му бе изключително разочароващ.

Десет минути преди края Мейсън Маунт получи страхотен пас по земя и шутира към вратата на Лорис, но стражът опази вратата си.

И двата тима търсеха победата до последно, но нулите останаха на таблото и Челси и Тотнъм се прибраха с по точка от мача. Това означава, че "шпорите" отново са първи в класирането с 21 точки, а Челси са на трето място с 19 пункта.

Челси - Тотнъм 0:0

СЪСТАВИ:

Челси: 16. Едуард Менди, 21. Бен Чиуел, 6. Тиаго Силва (к), 15. Курт Зума, 24. Рийс Джеймс, 19. Мейсън Маунт, 7. Н'Голо Канте, 17. Матео Ковачич, 11. Тимо Вернер, 9. Тами Ейбрахам, 22. Хаким Зиеш

Мениджър: Франк Лампард

Тотнъм: 1. Юго Лорис (к), 3. Серхио Регилон, 15. Ерик Дайър, 14. Джо Родън, 24. Серж Орие, 5. Пиер-Емил Хьойберг, 17. Муса Сисоко, 23. Стивън Бергвайн, 28. Тангай Ндомбеле, 7. Хюн-Мин Сон, 10. Хари Кейн

Мениджър: Жозе Моуриньо