Ман Сити с лесен успех над Фулъм (видео)

19:49

Манчестър Сити победи с 2:0 Фулъм в мач от 11-ия кръг на Висшата английска лига по футбол. Гражданите изковаха успеха си още до почивката, когато вкараха и двата си гола. Техни автори станаха Рахийм Стърлинг и Кевин де Бройне от дузпа.

В 5-ата минута Де Бройне пусна брилянтен извеждащ пас към Стърлинг, който очи в очи с вратаря на Фулъм нямаше как да сбърка. Двадесет минути по-късно Стърлинг бе фаулиран в наказателното поле от бранителя на домакините Йоахим Андерсен и Де Бройне бе точен от отсъдената дузпа. През второто полувреме Манчестър Сити свали оборотите и така резултатът остана непроменен, а изненадващо мениджърът на домакините Хосеп Гуардиола не направи нито една смяна в мача.

С успеха гражданите събраха 18 точки и изостават само с три от лидера Тотнъм. В същото време Фулъм остава точно над чертата на изпадащите със 7 точки.