ЦСКА 3:1 Рома: "Защото само славните армейци играят футбол като европейци"

21:56

ЦСКА постигна впечатляваща домакинска победа с 3:1 над Рома в последен мач от груповата фаза на Лига Европа. Тиаго откри резултата още в 5-ата минута. Томазо Миланезе изравни в 22-ата минута. В 34-ата минута Али Соу отново изведе червените напред, а в 55-ата таранът на червените реализира отново.

Сред 11-те на Бруно Акрапович няма изненади, като босненският специалист е предприел лека рокада. Йомов се завръща на крилото, а в атака Соу е подпомаган от Санкаре. Зад двамата започва Тиаго.

Рома, който си е осигурил първото място в групата, дава шанс на резервните си футболисти да покажат своите качества. На вратата пък застава Бур, който пази в Примаверата на вълците.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на италианската легенда Паоло Роси, който почина вчера.

Червените стартираха по-добре от своя именит съперник и натискът им даде резултат още в 5-ата имнута. Тогава Мазику центрира отляво, Санкаре опита да стреля, но не уцели добре топката, която се отклони в крака му и се върна назад към Тиаго, който опъна мрежата на Рома с топовен шут от границата на наказателното поле.

ЦСКА София отстъпи инициативата след попаеднието, Рома заложи на дълги разигравания на топката, които обаче до 22-ата минута не носеха опасност пред Бусато. Нещата се промениха именно в тази минута, когато Майорал овладя добре в наказателното поле центриране отдясно и подаде към Миланезе, който с изстрел от 13-14 метра вкара в долния десен ъгъл за 1:1.

18-годишният Миланезе ще помни този мач, тъй като за първи път започва като титуляр за Рома.

След половин час игра българският тим трябваше отново да поведе в резултата. Жеферсон изведе Тиаго, който надбяга Фацио и се озова очи в очи с Бур, но ударът на португалеца излезе в аут.

Това се случи четири минути по-късон, когато червените ппресираха дълбоко гостите, Булр и Диавара комбинираха лошо, подавайки топката на Жеферсон. Бразилецът от своя страна мигновено изведе Соу сам срещу вратаря и таранът вкара ефектно за 2:1.

Шест минути след почивката Майорал пропусна да изравни. Таранът се измъкна от червената отбрана, стигна до малкото наказателно поле и копна топката над Бусато, но след рикошет тя излезе в корнер.

ЦСКА София отговори подобаващо в 55-ата минута. Тогава Соу пресече пас на Фацио към Бур и останал сам срещу вратаря реализира второто си попадение за 3:1.

Малко по-късно, в 60-ата минута, Соу бе близо до совя хеттрик, когато сантиметри ен му достигнаха да засече по-добре топката след центриране на Мазику отляво.

ЦСКА СОФИЯ - РОМА 3:1